zpět

Jak vybrat sedací soupravu, která vám „sedne“?

Hledáte pohodlné křeslo do obývacího pokoje, ve kterém byste mohli sledovat své oblíbené televizní pořady? Anebo sháníteelegantní pohovku do kanceláře, do níž byste mohli usadit své obchodní partnery a důležité klienty? Kvalitní sedací soupravaosvěží soukromý interiér i veřejné prostory. Naučte se, podle čeho vybrat sedačku do bytu a jak nakoupit pohovku do kanceláře! Přečtěte si náš článek o aktuálních trendech ve světě sedacích souprav.

Důležitá je kvalita a ergonomické řešení

Kožená křesla

Při koupi sedačky do konferenční místnosti i relaxačního „gauče" do bytu byste měli vždy sázet nakvalitu. Zatímco v západních zemích mění sedací soupravy opravdu často, my je v interiéru necháváme i několik desítek let. Vyšší investice do pohovky se vám určitě vyplatí. Nebudete na ni muset pořizovat přehoz, abyste zakryli ošoupaná místa a ani se po prudkém dosednutí nepropadnete hluboko do polstrování.

Odborníci tvrdí, že byste si měli sedačku před nákupem řádně „osedět". Designéři sedacích souprav dnes nekladou důraz jen na módní trendy, ale také na zdravé sezení. U ergonomických pohovek je přední hrana zaoblená a měkká. Sedačky mívají také systém dvojitého odpružení, komorové polštáře proti slehnutí výplně nebo bederní podpěru.

5 typů, jak vybrat sedací soupravu

  • Větší neznamená lepší. Rozměry pohovky by měly vždy odpovídat velikosti interiéru.
  • Zaměřte se na praktické detaily. Dá se potah sundat a vyprat? Jsou područky ze dřeva nebo z látky, která se snadno ošoupe? Při výběru sedací soupravy myslete na budoucnost!
  • Speciální úpravy zajistí delší životnost. Technologie pokročily. Potah s protišpinavou úpravou nezničí rozlitá káva ani umělecké výtvory vašich dětí vytvořené propisovací tužkou.
  • Myslete na stěhování! Rozkládací sedací soupravu dostanete do pokoje snadno. S předem smontovanou sedačkou vám bude muset pomoct stěhovací agentura a možná se nevyhnete ani malým stavebním úpravám.
  • Bez doplňků se neobejdete. Vsaďte na sedačku, který se dá snadno zkombinovat s dalšími nábytkovými prvky.

Do bytu nebo do kanceláře?

PohovkaNež začnete listovat katalogy a navštěvovat nábytková studia, rozmyslete si, k čemu by mělo nové sezení sloužit. „Je velký rozdíl mezi sedací soupravou do bytu a do kanceláře, a to jak v designu, tak v materiálu a v neposlední řadě v měkkosti či tvrdosti sedáku," vysvětluje odbornice na vybavení interiérů Blanka Richterová ze společnosti Křesla-židle.

Obecně platí, že by mělo být kancelářské sezení tvrdší a potahová látka spíše jednobarevná. Oblíbeným potahovým materiálem je kůže nebo její imitace. „Z našeho sortimentu můžeme doporučit především sedací soupravy řady PROFIm -Vancouver boxVancouver lite či starší typ Vancouver round. Novinkou tohoto léta je sedačka MyTURN s opravdu vydařeným designem. Jde o kompromis mezi kancelářskou a bytovou sedací soupravou, která se hodí do všech interiérů," říká Blanka Richterová.

Při výběru sedacích souprav do bytů se nebojte více odvázat. Pestré vzory a veselé barvy místnost více rozzáří a vytvoří originální atmosféru. Na trhu najdete křesla, dvojkřesla či trojkřesla, rohové sestavy i rozkládací pohovky. „Mezi oblíbené produkty patří pohovkyTempest a Q-Big, křeslo Kiwi nebo solitéry Gil, Perkoz a Ibis," dodává paní Richterová.

Sedačka místo postele

Robustní křesloMáte malý být a návštěvy u vás často přespávají? Poohlédněte se po funkční rozkládací pohovce, kterou pomocí jednoduchých mechanismů snadno přeměníte na pohodlné jednolůžko nebo dvojpostel. Nezapomínejte ale, že jsou sedačky konstruovány hlavně na sezení a pro spaní by měly sloužit pouze jako mimořádné řešení. Zkrátka, ani nejlepší pohovka pořádnou postel nenahradí.

Prohlédněte si širokou nabídku sedacích souprav IKER a PROFIm a nechte se inspirovat nápady předních českých a zahraničních designérů!